Lista kategorii

Artykuły

Męskie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej Operacyjne i nieoperacyjne metody leczenia otyłości Botoks dobrze i źle wykonany. Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem? Czas na walkę z przebarwieniami posłonecznymi. Zabiegi na przebarwienia są skuteczne? 10 pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć przed operacją plastyczną Chirurgia plastyczna nie odchudza a koryguje, czyli o liposukcji, specjalistach i pacjentach Ranking lekarzy. Jak wybrać dobrego specjalistę i nie dać się oszukać? Jak sprawdzić wiarygodność? Odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na apel Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie medycyny estetycznej Migrena-uciążliwy ból głowy leczony toksyną botulinową (botoxem) Powikłania po operacji piersi. Nieprawidłowa pozycja implantu spowodowana asymetrią wtórną lub pierwotną Plastyka krocza i pochwy. Przygotowanie, zabieg oraz rekonwalescencja Medycyna estetyczna dziedziną tylko dla lekarzy Pytania chirurga plastycznego do pacjenta na konsultacji Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym CO2? Znieczulenie w gabinecie stomatologa Usuwanie implantów silikonowych. Kiedy i dlaczego?

Panowie nie tak wylewnie opowiadają o swoich kompleksach. Często nadmiar tkanki tłuszczowej, pojawiające się zmarszczki, problemy z łysieniem kwitują uśmiechem, żartem lub uciekają całkowicie od tematu. Medycyna estetyczna jest ratunkiem również dla nich, szeroki wachlarz zabiegów pomaga w odzyskaniu pewności siebie. Pamiętajmy jednak, żeby trafiać tylko do lekarzy!... wiecej »

Walczmy z otyłością, która zagraża naszemu zdrowiu i życiu. Kilka kilogramów czasem wielu ludziom dodaje urody, ale bardzo duża nadwaga może niesamowicie komplikować codzienne życie. Musimy nauczyć się od wczesnych lat profilaktyki przeciw otyłości by nie doprowadzać do walki z nią, bo dietami i samym wysiłkiem nie zawsze z nią wygramy. Wtedy wytaczana jest broń w postaci zabie... wiecej »

Botoks to substancja, którą wykorzystują specjaliści medycyny estetycznej i podpowiadamy kolejny raz, że mogą ją wstrzykiwać pacjentom tylko lekarze i nikt więcej! Jeśli chcesz się poddać zabiegowi u innej osoby, to odradzamy. Dlaczego? Po pierwsze jest to lek, czyli produkt leczniczy, który nie ma prawa znaleźć się w rękach niepowołanych osób. ... wiecej »

Nie myślimy jeszcze o jesieni, słońce, plaża i wakacje to czas, kiedy tracimy czujność i, pomimo że każdy z nas wie o tym, jakie skutki pozostawia słońce, niestety folgujemy sobie i cieszymy opalenizną. Jednak wielkim krokami nadchodzi czas na walkę z przebarwieniami, które będą z dnia na dzień pokazywać naszą niekonsekwencję w postanowieniach, że w tym roku zadbamy o ciało. ... wiecej »

Operacje plastyczne jeszcze przed latem, urlopem. Tak myśli większość pacjentów odwiedzających gabinety specjalistów chirurgii plastycznej, u każdego z nich na konsultacji słyszą pytanie o to, dlaczego chcą poddać się zabiegowi i czy są tego pewne. Lekarze słyszą różne odpowiedzi, ale dla rozwiania wątpliwości, pacjent najczęściej odpowiada, by czuć się lepiej sam ze sobą.... wiecej »

Polska nie jest jedynym krajem, gdzie zdarzają się śmiertelne przypadki zgonu po zabiegu liposukcji. Prawie w tym samym czasie na hiszpańskiej wyspie Majorka w Palmie zmarła 45-letnia pacjentka również po zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej. Prokuratura bada sprawę, ale już po autopsji wydano pierwszą opinię, która brzmi jednoznacznie: zator. ... wiecej »

Ranking lekarzy to nic innego jak informacja kierowana do potencjalnych pacjentów, ale czy jest ona rzetelna i odzwierciedla prawdziwy stan rzeczy? Najlepszy lekarz, top lekarz, znany lekarz, opinie o lekarzach możemy tak w nieskończoność, ale takie słowa-klucze wpisują osoby szukające wiadomości o specjalistach. Jak wybrać tego właściwego i nie żałować? Skąd wiemy, kto wpisuje opi... wiecej »

Ministerstwo Zdrowia nie pozwoliło długo czekać z odpowiedzią na apel Naczelnej Rady Lekarskiej z 9.12.2017 r. w sprawie podjęcia prac legislacyjnych, które mają na celu uregulowanie świadczeń z zakresu medycyny estetycznej. Apel Naczelnej Rady Lekarskiej dotyczył umożliwienia świadczeń tylko przez lekarzy i lekarzy dentystów, dając tym samym najwyższy poziom i bezpieczeństwo udzi... wiecej »

Botoks ma coraz szersze zastosowanie w medycynie. Osobom z uporczywymi bólami migrenowymi polecamy kurację botoksem. Szybki zabieg i wielka ulga czasem po jednorazowym spotkaniu ze specjalistą. Przed kuracją botoksem sprawdź, czy lekarz posiada odpowiedni certyfikat uprawniający go do zabiegu. Preparat jest niebezpieczną substancją w rękach nieodpowiedniej osoby bez przeszkolenia! ... wiecej »

Źle ułożony implant daje nieładny efekt wizualny co może być spowodowane przekręceniem implantu lub zła decyzja co do wyboru rozmiaru wkładki, jak i niewłaściwej ocenie naturalnych predyspozycji pacjentki. Dobór implantu wymaga dopasowania jego szerokości, projekcji oraz kształtu do budowy klatki piersiowej. Przesuniecie implantu, zbyt wysoko umieszczony, przekręcenie wkładki...i c... wiecej »

XXI wiek a nadal niektóre tematy dla nas są tabu. Dlaczego mamy czasem cierpieć w zaciszu swojej sypialni, przechodzić katusze będąc w intymnych sytuacjach z naszym partnerem? Plastyka pochwy i krocza jest zbawiennym zabiegiem dla wielu kobiet, a efekt pozostaje na stałe, nie wymaga powtórzenia po latach. Sprawdź, czy nie jesteś potencjalną pacjentką i popraw swoje życie intymne oraz ... wiecej »

Medycyna estetyczna nie jest specjalizacją i niestety wiele osób nieuprawnionych wpadło na pomysł, by zacząć zarabiać na nieświadomych klientach kusząc niższą ceną. Pojawiły się również osoby będące lekarzami, ale nie wiedzieć z jakich pobudek, stały się szkoleniowcami osób, które z medycyną nie mają nic wspólnego, rozdają certyfikaty, mające uprawniać do wykonywania z... wiecej »

Pytania do chirurga plastyka mają na celu rozwianie wątpliwości pacjenta, który po natłoku informacji z Internetu ma mętlik w głowie. Lista konkretnych pytań zależna jest od zabiegu, jaki wybiera, ale jak się przygotować na pytania lekarza do nas? Konsultacja dla pacjenta u specjalisty chirurgi plastycznej to również odpowiedzi na jego pytania, które nie powinny pacjenta zaskoczyć.... wiecej »

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 od paru lat są wśród najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej i z pewnością pozostaną tam jeszcze bardzo długo. Kto raz spróbował i odczuł na sobie efekty, może potwierdzić, że to dobra metoda na młody i zdrowy wygląd skóry. ... wiecej »

Znieczulenie u stomatologa wiąże się głównie ze strachem przed bólem i widokiem strzykawki, która niesie w rezultacie ulgę, ale jednak ogromny stres. Co o nim wiemy i, czy powinniśmy się go obawiać?... wiecej »

Pacjentka decydująca się na powiększanie piersi implantami musi zadać specjaliście pytanie dotyczące ich gwarancji oraz uzyskać informację o możliwości ich całkowitego usunięcia. Likwidacja implantów może łaczyć się również z wymianą na nowe. Całkowite usuniecie implantów, wiąże się z podciągnięciem naturalnych piersi, ponieważ ich stan po wyjęciu implantów nie jest d... wiecej »