Lista kategorii

Artykuły

Męskie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej Botoks dobrze i źle wykonany. Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem? Odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na apel Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie medycyny estetycznej Migrena-uciążliwy ból głowy leczony toksyną botulinową (botoxem) Medycyna estetyczna dziedziną tylko dla lekarzy Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym CO2? Fibryna bogatopłytkowa w medycynie estetycznej 10 pytań, które musisz zadać w gabinecie medycyny estetycznej przed zabiegiem Najważniejsze informacje o kwasie hialuronowym stosowanym w medycynie estetycznej Toksyna botulinowa (botox) pomaga zapobiegać łysieniu Nici hialuronowe rewolucjonizują medycynę estetyczną Terapia bólu i rehabiltacja pourazowa aparatem Algonix firmy Medilab Miękki lifting czyli kwas hialuronowy kontra skalpel Mezoporacja jeśli boisz się igieł a chcesz mieć piękną twarz Zabiegi medycyny estetycznej, które zdążysz xrobić przed wielkim wyjściem Peelingi medyczne w leczeniu niedoskonałości skóry. Kto może je wykonywać?

Panowie nie tak wylewnie opowiadają o swoich kompleksach. Często nadmiar tkanki tłuszczowej, pojawiające się zmarszczki, problemy z łysieniem kwitują uśmiechem, żartem lub uciekają całkowicie od tematu. Medycyna estetyczna jest ratunkiem również dla nich, szeroki wachlarz zabiegów pomaga w odzyskaniu pewności siebie. Pamiętajmy jednak, żeby trafiać tylko do lekarzy!... wiecej »

Botoks to substancja, którą wykorzystują specjaliści medycyny estetycznej i podpowiadamy kolejny raz, że mogą ją wstrzykiwać pacjentom tylko lekarze i nikt więcej! Jeśli chcesz się poddać zabiegowi u innej osoby, to odradzamy. Dlaczego? Po pierwsze jest to lek, czyli produkt leczniczy, który nie ma prawa znaleźć się w rękach niepowołanych osób. ... wiecej »

Ministerstwo Zdrowia nie pozwoliło długo czekać z odpowiedzią na apel Naczelnej Rady Lekarskiej z 9.12.2017 r. w sprawie podjęcia prac legislacyjnych, które mają na celu uregulowanie świadczeń z zakresu medycyny estetycznej. Apel Naczelnej Rady Lekarskiej dotyczył umożliwienia świadczeń tylko przez lekarzy i lekarzy dentystów, dając tym samym najwyższy poziom i bezpieczeństwo udzi... wiecej »

Botoks ma coraz szersze zastosowanie w medycynie. Osobom z uporczywymi bólami migrenowymi polecamy kurację botoksem. Szybki zabieg i wielka ulga czasem po jednorazowym spotkaniu ze specjalistą. Przed kuracją botoksem sprawdź, czy lekarz posiada odpowiedni certyfikat uprawniający go do zabiegu. Preparat jest niebezpieczną substancją w rękach nieodpowiedniej osoby bez przeszkolenia! ... wiecej »

Medycyna estetyczna nie jest specjalizacją i niestety wiele osób nieuprawnionych wpadło na pomysł, by zacząć zarabiać na nieświadomych klientach kusząc niższą ceną. Pojawiły się również osoby będące lekarzami, ale nie wiedzieć z jakich pobudek, stały się szkoleniowcami osób, które z medycyną nie mają nic wspólnego, rozdają certyfikaty, mające uprawniać do wykonywania z... wiecej »

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 od paru lat są wśród najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej i z pewnością pozostaną tam jeszcze bardzo długo. Kto raz spróbował i odczuł na sobie efekty, może potwierdzić, że to dobra metoda na młody i zdrowy wygląd skóry. ... wiecej »

Medycyna estetyczna to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Różnorodność zabiegów, jaką oferują gabinety medycyny estetycznej, jest powalająca i jak widać raczej, nic nie wskazuje, by mogło być inaczej. Jedną z najnowszych metod jest technika PRF (Platelet Rich Fibrin), czyli fibryna bogatopłytkowa.... wiecej »

Medycyna estetyczna nie jest specjalizacją i istnieje strefa, którą nasz portal nazywa poligonem głupoty zarówno dla pacjentów, jak i osób, które nigdy nie powinny mieć strzykawki w ręku a tym bardziej bawić się czyimś zdrowiem. Przygotowaliśmy listę pytań, które pomogą wybrać osobę, która ma prawo wykonywania zabiegów, a pacjent będzie mieć pewność, że będzie zadowolon... wiecej »

Kwas hialuronowy już na dobre zagościł w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Jest najważniejszym składnikiem naszej skóry, wchodząc w skład tkanki łącznej. Kwas hialuronowy u młodych osób występuje w dostatecznej ilości i zapewnia jędrną i sprężystą skórę. Niestety z wiekiem zaczyna brakować, przez co powstają zmarszczki a skóra przy jego braku, zaczyna być mało elas... wiecej »

Botox niweluje zmarszczki, pomaga w leczeniu bóli migrenowych, leczy nadmierną potliwość, w stomatologii leczy bruksizm i zdawałoby się, że to wszystko... W Stanach Zjednoczonych przypadkowo lekarz medycyny estetycznej odkrył wspaniałe możliwości botoxu w przypadku-łysienia. ... wiecej »

Nici hialuronowe to wielki przełom w zabiegach estetycznych? Jak bardzo medycyna estetyczna zmieniła się w ostatniej dekadzie, każdy, to widzi i jest to bardzo namacalne. Zabiegi nie są już zarezerwowane dla osób bogatych i celebrytów.... wiecej »

Terapia bólu i rehabilitacja pourazowa to jedne z najczęściej wyszukiwanych fraz w wyszukiwarkach przez pacjentów borykających się z przewlekłymi bólami oraz szukających pomocy po urazach wszelkiego pochodzenia. Firma Medilab wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom z urządzeniem Algonix, które jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem biocybernetycznym przeznaczonym do terapii bólu i ... wiecej »

sponsorowany

Miękki lifting to najnowocześniejsza metoda bardzo precyzyjnego modelowania owalu twarzy, umożliwiająca uzyskanie efektu podobnego do liftingu chirurgicznego skóry. Zmiany w postaci opadających policzków, pogłębionych bruzd nosowo-wargowych, opadanie kącików ust i zmniejszenie brody są typowe dla naturalnego procesu starzenia się skóry, który zaczyna się między 35-40 rokiem życ... wiecej »

Mezoporacja bezigłowa to nowoczesna, nieinwazyjna metoda wprowadzania w głąb skóry naszej preparatów, leków i dermokosmetyków. Kiedy boisz się igły to metoda idealna, by poddać się zabiegom, które wygładzą zmarszczki i przywrócą blask zmęczonej skórze.... wiecej »

Noc sylwestrowa zbliża się wielkim krokami. Zastanawiasz się, co możesz jeszcze zaplanować z zabiegów, by wyglądać pięknie, ale obawiasz się niepożądanych efektów. Musisz zapomnieć o zabiegach chirurgii plastycznej, bo są zbyt inwazyjne i na wygojenie się blizn potrzeba więcej czasu niż na zabiegi medycyny estetycznej czy kosmetologii lub kosmetyczne. Podpowiem, jakie brać pod ... wiecej »

Peelingi medyczne mają za zadanie uszkodzić skórę, ale pod ścisłą kontrolą specjalisty w celu złuszczenia naskórka lub skóry właściwej. W następstwie dochodzi do regeneracji skóry i poprawy jej wyglądu oraz stanu. Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu? Jak dzielimy peelingi medyczne? Jak się przygotować? Kiedy i jaki efekt?... wiecej »