Lista kategorii

Plastyka szyjki macicy

Odwiedzin: 35751 2011-02-09 17:34
Plastyka szyjki macicy

Share Button

Mało wiemy, my kobiety na ten temat. Wiele z nas nie wie nawet, że istnieje możliwość zoperowania szyjki macicy.

Najczęstszą przyczyną uszkodzenia jest sam poród ale również złe gojenie ran zszytych uszkodzeń. Większość kobiet nie przyznaje się swojemu lekarzowi lub nie zgłasza się wogóle do kolejnej ciąży, którą właśnie z powodu uszkodzeń szyjki może nie donosić. Częstym objawem lekceważonym jest zbyt nadmierna wydzielina śluzowa. Ten ostatni objaw jest wynikiem wywijania się na zewnatrz śluzówki kanału szyjki macicy. Nieprzyjemnym objawem jest również nawracalne zapalenie pochwy.

Panie tłumaczą sobie w każdy mozliwy sposób, ale nie korzystają z najprostrzej drogi jaką jest udanie się do ginekologa. Dobry specjalista natychmiast wyłapie zmianyw obrebie szyjki macicy i skieruje na operacje.

Sam zabieg ma na celu przywrócić prawidłowy wygląd oraz funkcjonalność narządu jak i jego ujścia. Brzegi kanału szyjki macicy są wycinane i zakładane są szwy w taki sposób by odtworzyć prawidłową tarcze i kanał. 

Kobiety chcące rodzić ponownie kierowane są po takim zabiegu na cesarskie cięcie o czym pacjentka zostaje poinformowana przed operację by miała świadomość ,że nie urodzi już drogą naturalną. 

Zabieg ten zaliczamy do rekonstrukcyjnych.

Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Specjalista dobirea metodę znieczulenia do indywidualnych predyspozycji pacjentki. Operacja trwa od 30 do 60 min i po krótkiej obserwacji nastepuje wypis do domu. 

Pamietaj by przed zabiegiem wykonać cytologie i z jej wynikiem zapoznać lekarza.

 

Proszę pomyśleć czy nie warto częściej rozmawiać ze swoim lekarzem niż z koleżanką , która nie jest w stanie postawić nam diagnozy i ulżyć w nieprzyjemnych odczuciach. Często wstyd hamuje nas przed wizytą, ale czy stawiając na szali swoje zdrowie i dobre samopoczucie nie warto przełamać swoje obawy.

 

 

 

Share Button